Xerjoff ve Tony Iommi yıkılıyor

Black Sabbath grubunun efsanevi gitaristi, Tony Iommi’nin gitarının üzerindeki maymun resmi, Monkey Special şişesinin üzerinde görülüyor ve parfüm adını ondan alıyor. Xerjoff markasının kurucusu ve CEO’su Sergio Momo parfümü şöyle anlatıyor “Ses, lezzet ve görüntü hepsi birlikte değişip birbirine geçerken, yaratımın doğumunda, yaratıcı zihinlerin bizi götürdüğü yer duyuların kokudan görüntüye, oradan işitmeye ve hatta eğlenceli bir oyun alanına geçtikleri yer oluyor”

Parfüme gelecek olursak sahnede gerçekten çok özgün bir hasat var diyebilirim. Evet paçuliyi devamlı alıyorsunuz, ama sözgelimi güle bakalım, bir var bir yok gibi. Varlığını hissetseniz de güçlü bir şekilde gelmiyor burnunuza. Topraksı parfüme hafif ve hoş bir karakter katıyor. Yine rom notasına bakalım, o da aynı. Direkt boozy bir parfüm diyemezsiniz ama o içki efekti parfüme nefis bir hava katıyor. Baharat ve narenciye etkisi de orada, özellikle açılışta hissediliyor. Parfüm teninize oturdukça karamel notasının tatlılığıyla birlikte tarçın kendini gösteriyor. Bunlar olurken parfümde aşırı bir tatlılık olmadığını da belirtmeden geçemeyeceğim. Xerjoff Tony Iommi’de paçulinin yanı sıra, deri ve çarkıfelek meyvesi de onun yakın takipçileri. Kendi teninizi kokladığınızda bu üçlü mutlaka koku merkezinizi başından sonuna kadar titreştirecek.

Parfümün köşeleri var, tatlılığı var, hatta hiç rahatsız etmeyecek bir dozda animalik bir tarafı da var. Bu kadar zengin yönleri olan bir koku kesinlikle takdiri hak ediyor.

Uzun lafın kısası bence Xerjoff Tony Iommi yıkılyor.

Ayşegül Karaçivi