The Merchant of Venice- Suave Petals

Bugün bahsedeceğim parfüm şişelerini çok beğendiğim bir marka olan The Merchant of Venice’den… Suave Petals bir sümbülteber parfümü, sakızımsı bir sümbülteber… Tıpkı L’interdit gibi… İki parfümün havasını benzetiyorum. L’interdit benim koleksiyonumda olan ve severek kullandığım bir parfüm olmasına rağmen, Suave Petals benim kullanamayacağım bir yapıda. Nedenine gelecek olursak; çok çok çok tatlı ki L’interdit’ten en büyük farkı da bu.Parfüm oldukça dinamik açılıyor ve zaten L’interdit’e benzeyen kısmı da burası bence. Sümbülteber seven biri olarak “Aaa güzelmiş yaa” diye bir giriş yaptım o açılışla beraber; ama dakikalar içerisinde ananas ve şeftali tatlılığını buram buram hissetmeye başlıyorsunuz. Meyve tatlılığı ile aram iyi olmadığı için parfümün bundan sonraki kısmı baş ağrıtma potansiyeline sahip.

Parfüm git gide tatlılaşıyor, yayıldıkça da yayılıyor tabi. Orta notalarda portakal çiçeği de “ben buradayım” diyor ve benim daha da başım ağrıyor. Meyve tatlılığı ve portakal çiçeği bir arada ise bana koşarak kaçmak düşüyor. Tüm bunlara bir de amber sıcaklığı ekleniyor, parfüm daha da hacim kazanıyor.

Floral yapıda tatlı bir koku arayışı olanlara gözüm kapalı tavsiye edeceğim bir parfüm. Eminim çok mutlu edecektir. Feminen bir duruşu olduğunu eklemek isterim. Ortalamanın üstünde performansıyla sonbahar hatta kışa da rahat rahat eşlikçiniz olacaktır.

Berna Anter