KORKUYU BEKLEYENLER

İki yazarın tek bir kaleme dönüşerek yazdığı dokuz öyküden oluşan Korkuyu Bekleyenler Bilgi Yayınevi tarafından yayımlandı.

Hakan Balcı ile Zeynep Çolakoğlu birlikte ürettikleri bu eserde, zihinlerinin kesişim noktasını keşfettikleri bir yerden eş zamanlı öykülere can veriyorlar.

Korkudan ilham alan bu öyküler, kara mizahın sınırlarını zorlayan, gizemle, mitlerle, müzikle ve melankoliyle iç içe bir yapıda olup kimi zaman yazarların itirafı, kimi zaman da isyanıyla tamamlanıyor.

Gündelik hayatta sık karşılaşılan senaryoları absürt bir mizahla harmanlarken, ekolojik yıkıma bir İzmir güzeli Selluka ile cevap veriyorlar. İnsan zihninin derinliklerini bir malikânenin ıssız labirentleriyle benzeştirip keşfetmeye çalışırken, dünyanın sonundan birbirlerine yazdıkları mektupla kitabın yazım sürecine okuru da dâhil ediyorlar.

Korkuyu Bekleyenler tuhaf bir mahkeme ile başlayıp sizi kendinize döndürecek, semboller evreninden yaşamın içindeki saçmaya temas edecek, korkunun mizaha dönüştüğü arama, kaybetme ve yeniden bulma öykülerini içeriyor.