KARNAVAL’IN EN BÜYÜK İCADI: ZEPLİN

Yakın zamanda keşfettiğim ancak durumdan bir haber ya da bilip de kullanmayanlar için Zeplinwww.karnaval.com adresine mutlaka uğrayın, derim.

Sloganları ‘Radyodan sonraki en büyük icat’ olan Karnaval bir dijital radyo istasyonu. İçerisinde Joy Türk, Metro FM gibi bilinen kanalların yanı sıra kendilerine ait Zeplin isim bir radyo kanalı da mevcut.

Zeplin, iyi ki varsın!

Programlar dışında kesintisiz müzik saatinde 2 yabancı, 2 Türkçe şarkı sıralaması ile olmak üzere (İşten çıkış / işe gidiş saatlerinde bu sıralamaya denk geliyorum) yayın yapan Zeplin, sizi hiç bıktırmadan ya da kanal değiştirmeyi aklınıza getirmeden (benim gibi popüler kültürü tanımında müzikle uğraşan biri için) adı sanı duyulmamış grupların şarkılarıyla, zihinsel ‘muhafazakârlık’ nedeniyle arayış içine girmeyen birinin kulaklarının pasını rahatlıkla siliyor. (Bu tutum nedeniyle kendilerine ait bir tek Zeplin var, diye kabul ettim durumu)

images2

Her seferinde ‘Bu da kimmiş?’, ‘Ne eğlenceli’ ya da ‘Ne güzel şarkıymış’ haleti ruhiyesine girmemizi sağlayan Zeplin’de Ali Şahinbaş’ın hazırladığı listeden oluşan Art Niyet programına da mutlaka kulak vermelisiniz. (Kesmeşeker’i de dinlemek ümidiyle…)

Farklı yorum ve eleştiriler için Ekşi’ye, iPhone’dan akıllı televizyonlara her türlü dijital ortama uyum sağlayan Karnaval ile ilgili detaylı bilgi için: www.karnaval.com

Üşenmeyin, bir tıklayın…

 Karnaval’ın resmi internet sitesinde, marka tanıtımı için kullanılan slogandır.

Kağan Konçak