Frassai: Amacımız burnun göz kırpmasını sağlamak

Niş parfüm sektöründe birbirine benzeyen markalar dört bir yanı sarsa da bu konuda umut veren, ilgiliyi hak eden markalar da yok değil. Arjantinli Natalia Outeda’nın markası Frassai’ de bunlardan biri. Kendi topraklarından ilham alarak ortaya çıkardığı işler belli bir kaliteye sahip. Özellikle portakal, karamel, mimozanın başı çektiği “Teisendou”, değişken yapısı ve etkileyici rahiyasıyla oldukça dikkat çekici bir parfüm. “Bizim amacımız yaptığımız kokularla burnun göz kırpmasını sağlamak” diyen Natalia, bizlere biraz şans biraz da kader sayesinde başladığı macerasını anlattı.

Yavaş yavaş gelişen tesadüf

Koku yolculuğuna 2005 yılında tesadüfen başladım. Daha sonra son derece yetenekli ve bilgili profesyonellerle işbirlikleri yaptım. Frassai, 2013 yılında New York’tan Buenos Aires’e dönüşümde doğdu. İlk olarak metallerle yarattığım çağdaş parfüm kolye tasarımlarıyla işe başladım. Sonrasında yavaş yavaş işler daha da büyüdü. Zaman içinde parfüm koleksiyonumuzu meraklılarına sunduk.

Güney Amerika’ya yolculuk

Frassai, Arjantin’den çıkan ilk kadın niş parfüm markası. Koleksiyonumuzda yer alan her koku, insanları başta Güney Amerika olmak üzere dünyanın farklı bölgelerinde hoş bir yolculuğa çıkarmayı, duyuları yükseltmeye davet ediyor. Arzum, insanlara yeni duyusal deneyimler yaşatmak, Arjantin’in sanatçılarını, manzaralarını ve tüm doğal güzelliklerini paylaşmak. Ülkem, söyleyecek otantik ve ilginç bir şeyiniz olduğu sürece her zaman yeni markalar için ideal bir yer.

Kader önüme iyi parfümörler çıkardı

Yetenekli parfümörlerle çalıştım. Hatta şanslıydım o dönem koku endüstrisindeki ilk temaslarımı gerçekleştiriyordum, kader karşıma yetenekli parfümörleri çıkardı ve sonuç olarak dünya piyasasında koku alanında saygınlığı olan Rodrigo Flores-Roux, Yann Vasnier, Roxanne Kirkpatrick and Olivier Gillotin gibi isimlerle çalıştım. Ve ortaya özgünlük taşıyan kokular çıktı. Önümüzdeki sonbaharda “El Sur” isimli 3 kokudan oluşan yeni koleksiyonumuzu sunacağız. Bu seride Arjantin’de bulunan bileşenlerin saflığı ve sadeliğinden ilham aldık.