Filhakikat, 1 YAŞINDA!

images

Bir süredir, sipariş işlerimle,atölyelerle,senaryolarla ve sınavlarla boğuşuyorum. Bir filmin anatomisinin içinde yaşayıp heyecanla seti bekliyorum… Bir dersten bütünlemeye kalmışım, üzülüyorum. Filhakikat, 1 YAŞINDA! Seviniyorum.

Aydın-Bozdoğan’a, okumaya gittiğimde sene 2008’di. Veteriner Sağlık Teknikerliğine başlamıştım ve İzmir’i ardımda bırakarak, köy görünümlü bir kasabada yaşamaya başlamıştım. “Play It Again Sam”i okuyup inek nasıl doğurtulur, kanatlı hastalıkları nelerdir, zooloji gibi konulara çalışıyordum. Pek çok yerden burslu eğitim alıyordum ve dağlara bakıp şarap içerek yazarlığıma içleniyordum. Derken bir yerden teklif geldi, internette yazmaya başladım-editörlük yaptığım ya da ara ara yazı yolladığım yerel haber siteler vs de vardı-. Ufacık ve beni çok seven bir kitlem oldu. Yeni yazılarımı sorup beni övüyorlardı. Ve birden bıçak gibi kesildi bu dönem. Yazdığım yerler kapandı, editörler sıkıldı, “meyl kutu”m hep boş kaldı…

Bir yazarın düzenli olarak bir yerde yazabilmesi, ne demek? Kendi kitlesini oluşturabilmesi için bir “şans” demek. İnternet çöplüğünde onca forum, blog, site fanzin arasından sıyrılabilmek ise günümüzde takdire şayan bir durum. Sevgili Ali Mert’in verdiği emek teşekkürü hak eder… Ben Filhakikat’i Altay Abi(Öktem)’mden duyup öyle iletişime geçmiştim. İyi ki de geçmişim, burada yazmaya başlamışım.

1 yaşına basabilmiş her şey, emeği geçen herkesin gururudur. Filhakikat’in yazar ekibine de büyük bir teşekkür etmek lâzım. İyi ki yazma sebebimiz, okuyanlarımız var. Filhakikat’e verdiğiniz emeğe de bin teşekkür. (Benim en sevdiğim sizlersiniz.)

Bu kısa güzelleme içeren, bildiri taklidi yapan yazıma son verirken; herkesin Hasiran gözlerinden öpüyorum.

 

Ezgi Gizem Gülümser