Etat Libre d’Orange – You or Someone like You

Bir tutam nane, bir dilim greyfurt, birazcık limon, çeyrek bergamot bir miktar anason ile karıştırılıp içine Frenk Üzümü yaprağı, gül tomurcukları ve şık bir sunum için bir tutam da Gelin Çiçeği konulur… Sakın yanlış anlaşılmasın anlattığım bu karışım bir içecek tarifi değil, şahane bir yaz parfümü: Etat Libre d’Orange’dan “You or Someone like You” yani “Sen Veya Senin Gibi…”Hadi kapatın gözlerinizi başlayalım…

Kavurucu bir yaz günü, bunaltıcı sıcak, cırcır böcekleri en yüksek tonda şarkı söylüyor. Ve önünüzde size göz kırpan pırıl pırıl bir havuz hayal edin ama bir şey eksik gibi… Eveeettt şimdi geliyor… Buz gibi bir mojito ya da naneli soğuk bir limonata, tercih sizin. Büyük bir yudumla içiniz ferahlıyor; sulu turunçgiller, taze yeşilliklerin soğuk aroması ile derin bir oh! Ardından damağınızda kalan yumuşak bir lezzet, bolca huzur. Canlanmışlık ve sürpriz yapıp teninizi okşayan rüzgar. “Sen Veya Senin Gibi”. Bu parfüm 2017’de aramıza katılan nefis bir kokteyl sanki.


Naneli, narenciyeli bir aroma ama tahmin edilen sıradan bir parfüm gibi değil, nane ile “Merhaba” deyip çiçekler, yeşilliklerle devam eden hafif ekşi, hafif buruk,hafif tatlı ve serin. Ferahlatan dinlendiren bir parfüm. Her yaşa uygun, taze bir nefes gibi.

@parfumvetutku