Beyaz Yalaka

Sarp Mogan
Sayfa Sayısı: 238
Okuyanus Yayıncılık

Beyaz Yalaka toplumun, büyüklerinizin size iş hayatına dair dikte ettiği herşeyi alaşağı ediyor. Bunu da son derece akıcı bir şekilde yapıyor. Toplantılarda yarı İngilizce yarı Türkçe konuşan plaza insanları, kendini olduğundan daha büyük göstermek için elinden geleni yapan kompleksli beyefendiler ve hanımefendilerle dalga geçiyor. Kompleksli müdürleri parmakla gösteriyor. Bu sınıfa mahsus trajıkomik insanların hepsi bu kitapta.

Sarp Mogan bu düzenin içerisinden gelen ve sonunda bu dünyadan çekilen biri. Sarp Mogan, yazarın gerçek adı mı bilmiyorum ve sanmıyorum. Ama ne önemi var ki. Ne de olsa kitaptaki herşey gerçek. İnsanlıktan çıkmış, hayallerinde sadece daha fazla parakazanma  ve daha yüksek makamlara tırmanma  arzusuyla yaşayan, şahsiyetini oturduğu koltuğa borçlu olanların hikayesini yazar, eğlenceli ve gerçekçi bir şekilde kaleme almış.

Bu kitabı herkes okumalı.  Samimiyetten uzak diyaloglar, bitmek tükenmek bilmeyen kariyer planları, iş hayatındaki ayak kaydırmalar, ruhunu maddi şeyler için  şeytana satanlar, sonradan görmeler, hırsızlar ve daha fazlası bu kitapta.