Berkcan Okar’a ABD’den 3 ödül!

BERKCAN_OKAR (667 x 1000)

Los Angeles’ta bu yıl 10. kez düzenlenen dünyanın en prestijli tasarım yarışmalarından olan ve 52 ülkeden 1000’den fazla işin yer aldığı International Design Awards (IDA) / Uluslararası Tasarım Ödülleri’nde, Türk grafik tasarımcısı Berkcan Okar’a üç ödüle birden layık görüldü.

Grafik tasarım, moda tasarım, mimarlık, ürün tasarımı gibi kategorilerle her yıl birçok çalışmanın değerlendirildiği yarışmada Berkcan Okar tasarladığı afişlerle grafik tasarım dalı, basılı/afiş kategorisinde farklı işlerle altın, gümüş ve bronz ödül kazandı. “Bitmiş Aşklar Müzesi” filminin afişi birinicilik (Gold), “Zer” filminin afişi ikincilik (Silver), “Beginner” filminin afişi ise üçüncülük (Bronze) ödüllerini kazandı.

1989 doğumlu Berkcan Okar’ın görsel tasarımıcı olarak çok sayıda film ve dizi afişinde imzası bulunuyor, bunlardan bazıları; “Muhteşem Yüzyıl”, “Eve Dönüş”, “Poyraz Karayel”, “Aşk Kırmızı”, “Güllerin Savaşı”. Okar, bunun yanı sıra son zamanlarda yaptığı kitap tasarımları ile de adından söz ettiriyor. Zafer Algöz, İrfan Değirmenci, Yılmaz Özdil, Sinan Meydan, Deniz Seki, Ali Deniz Uslu ve Pucca’nın kitap kapak tasarımları da Okar’ın imzasını taşıyor.