SYMi’DE AŞK

Symi'de Aşk

“Symi’de Aşk” duygusal derinliği ön plana alan sıra dışı metinleri ile marjinal edebiyat çevrelerinde ilgi derleyen Hikmet Temel Akarsu’ya ait yepyeni ve rafine bir novella. Hikmet Temel Akarsu bu eserinde de yapmaktan büyük zevk aldığı bir şeyi yineliyor: Edebiyatın bilinmedik sularında gezinmek ve yepyeni sözleri, duyguları, insanlık durumlarını, yaşamsal paradoksları gündeme taşımak.

“Symi’de Aşk”, ortayaş krizi  yaşayan geçkince bir yazar ile “plazalar ve dijital çağ” dünyasına gömülüp kalmış duyarlı bir “y kuşağı” kadınının absürd karşılaşmasından doğan tutkulu ve imkânsız bir aşkı anlatıyor. Ege’deki Yunan adalarından Kos-Symi ve Rodos’ta geçen olaylar naif bir dille anlatılsa da eser, duygusal yoğunluğu dolayısıyla zaman zaman derinleşerek baş döndüren bir yoğunluğa ulaşıyor.

Büyük bölümü Marmaris ve Bozburun’un tam karşısında yer alan masalsı Symi Adası’nda geçen bu imkânsız ve buruk yaz aşkının öyküsü yüksek edebiyata dair tatları anımsamak isteyenler için derin duygusallık içeren naif bir metin sunuyor.