Unique’e Luxury: Lütfen “CRUSH ON ME” Please

Ali Mert, “Hocam bunu seversiniz” diyerek bana uzattığında aslında sevebileceğim bir parfüm beklemiyordum. Çünkü, Ali Mert benim “Fresh Man” dediğim tarzda bir adam. Kısacası onu çeken şeyler “ferahlık, tazelik”. Ancak elimde tuttuğum parfümü sprey kısmından kokladığımda benim tarzıma yakın olduğunu anladım. Koluma sıktığımda ise beni anında kazandı. Aslında adını okuduğumda biraz gülümsedim. Çünkü adının söylediğini yapmıştı parfüm; “Crush On Me”.

Unique’e Luxury bazı parfümleri ile ilgimi çekmişti ancak bu sefer ilgimi çekmenin ötesine geçti. Ayrıntılara girmeden söyleyeyim, çok sevdim. Şişe 4 günde 1/4 tükendi. Markanın açıkladığı notalar, üst-alt notalar gibi ayrıntılara da girmeyeceğim. Crush On Me bugüne kadar kullandığım en iyi karamel-kahve-patchouli karışımı. Orijinal notalar farklı olsa da benim kokladığım bu. Bu üçlüden hangisinin baskın olduğu konusu kişiden kişiye değişiyor. Karamel bildiğiniz şekerli karamel değil, daha çok kakaoya yakın bir yapıda. Patchouli harmana tam da kararında bir ekşilik veriyor. Kısacası bu ve benzeri, yakın notalar birbirlerini tam anlamı ile dengeliyor. Hiçbiri diğerlerinden habersiz kafasını kaldırıp ayrıcalık aramıyor. Aklınıza şekerli bir parfüm gelmesin, orta şekerli kahve kıvamında. Parfüm zaman içinde çok değişim göstermiyor, gücünden pek kaybetmiyor. Kullandığım akşamlardan birisinde oturduğum lokantanın terasında parfümü sanırım sormayan kalmadı. İlk 1-2 saat zaten deli gibi bağırıyor. (Bu arada ben parfümleri acımasız şekilde fazla sıkarım). Her iki cinsinde ilgisini çekiyor ama sanırım karamel nedeniyle kadınlar daha çok beğeniyor.

Her yaştan insana uygun ve bana göre 40 derecelik plaj havası dışında her zaman kullanılabilir. En ideal kullanım ortamı ise hafif bir esintinin olduğu, nemsiz 26-28 derecelik gölge bir ortam. Bunu bulduğu zaman coşan bir parfüm. Esinti ise etrafınızı parfüme doyuracaktır. Şişe ve kutu tasarımlarını seviyorum ama metal etiket bence o kadar iyi durmuyor. Zaten etiketin arkasından yapışma alanı pek hoş görünmüyor. Şişe ve özellikle kapak ise harika. Ancak yukarda söylediğim gibi bu parfümü şişesi nasıl olursa olsun alırım. Ben parfümün adının tam karşılığını verdim sanırım. Marka ve tasarımcıyı tebrik ediyorum. Yeni çıkan “Beverly Hills Exclusive” deneme fırsatım olmadı ama arkadaşlar onu da seveceğimi söylüyor.

Yazı ve Foto: İsmail Kızılbay