ULTRASPROJECT’i sorumsuzca giyebilirsiniz

02Dünyaya karşı aidiyet hissim yokken anlayamadığım bir şekilde samimiyetle, içtenlikle ve aidiyetle  üretilmiş işlere karşı büyük bir zaafım var. Bu işlerin muhteşem olmasına da gerek yok. Önemli olan taşıdıkları samimiyet. Ama ortaya konulan çalışma hem çok iyi hem de samimiyse bu beni daha da mutlu ediyor. Ultras Project taraftarlık ve sokak kültürü konusunda  giyim ürünleri üreten bir marka. Ama ticari bir işletme  değil. Bu ekibin ürünlerini satın aldıktan sonra nedensiz olarak geri iade etme hakkına sahipsiniz. Bu adamlardan ürün alınca sizi müşteri olarak görüp sizlere sık sık “indirime girdik, damping yaptık, patron çıldırdı her şey %50” konulu mailler atmıyorlar. Sizinle arkadaş oluyorlar.

st

Benim bu ekiple arkadaşlığımda böyle başladı diyebilirim. Bundan yaklaşık iki sene önce U.P ekibiyle tanıştım, kafa dengi, ne istediğini aynı zamanda ne yapmak istemediğini de bilen adamlar. “Do it yourself” mantığıyla kendi tasarladıkları t-shirtleri, sweatshirtleri, montları, kendileri paketliyorlar, kargoluyorlar, kendilerine atılan her maile yanıt veriyorlar. İki yıllık zaman zarfında U.P’ın takipçi kitlesi ve model seçenekleri daha da fazla büyüdü. Sokakta, şık davetlerde, özel partilerde U.P t-shirtlü insanlar görmek güzel.

ultras

Yaz mevsiminin gelip çattığı bugünlerde Ultras Project ekibi bizleri fazla bekletmeden yeni ürünlerini görücüye çıkardı. Bu sefer t-shirtler haricinde iki farklı model şapka da var. Ninja kapşonlu sweatshirt modelini t-shirt olarak yeniden ortaya çıkarmaları güzel olmuş. Ninja sweatini naftalinleyip kışlıklar arasına kaldıranlar bu t-shirtü kaçırmazlar. Üzerinde “Ekmek yoksa gol yesinler” yazılı San Marino t-shirtü de görür görmez tebessümle karşılayacağınız bir çalışma. Benim en sevdiğim ürünler ise Sweet& Tender Hooligan, Casual life ve Stay Ultra t-shirtleri.  Yeni tasarımlarda dikkat çeken en önemli unsur ekibin bu sefer futboldan çok sokak kültürüne göndermeler yapan t-shirtler ortaya çıkarması. Yazlık kreasyonda basit ama vurucu temaların kullanılması da güzel olmuş. Sokak zaten böyle olmadı cafcafsız, basit, net ve vurucu aynı hayat gibi.

Ali Mert Alan