Tuhan: Hikayenin başlangıcı Esenyurt trap

M.O.B Entertainment çatısı altında müzik yapan Tuhan “Son iki yıldır işin içindeyim” dese de aslında uzun yıllardır rap müzik yapıyor. Bu ay “Dönüyo Başım” isimli teklisini yayınlayan Tuhan’la kısa kısa lafladık. Daha uzununu ilerleyen günlerde yine filhakikat sayfalarında ve YouTube’da göreceksiniz.

Tuhan uzun zamandır rap müziğin içinde bir adamsın. Ama dinleyicilerin bir kısmı da seni yeni tanımaya başlıyor. Seni senden dinleyerek başlayalım mı?

Lise zamanlarımda da ondan öncesinde de müzikle uğraşıyordum ama ciddi olarak son iki yıldır işin içindeyim. İlerleyen dönemlerde yeni şarkılarım vesilesiyle insanlar bana dair daha fazla şey duyacaklar. Bir de eskiden ne yapacağımı tam olarak bilmiyordum ama ne yapacağımı ve ne olacağının artık farkındayım.

Şarkılarında hep bir Esenyurt geçiyor. Sen Esenyurt’da mı yaşıyorsun, semtin müziğini nasıl etkiliyor?

Evet, burası değişik, ilginç bir semt. Çok kalabalık ve çok karışık ama güzel bir yer… Bu bölgede büyüdük, esnaflık yaptık

Geçenlerde Twitter’da “Ölüler hakkında konuşmam mesela Hip Hop” yazdın. Hip Hop öldü mü sence?

Bence öldü…

Konserde seslendirdiğin”Esenyurt Trap” şarkısını henüz yayınlamadın ama dinleyicinin tepkisi çok iyiydi. “Esenyurt Trap” i ne zaman yayınlayacaksın?

Aslında “Esenyurt trap” sadece hikayenin başlangıcı. Şarkıyı ramazan bayramından sonra yayınlayacağız inşallah.

Demin bahsettiğimiz şarkıda “Azerdir ekolümüz” diyorsun… Arabeske uzak değilsin. Arabeskçilerden, klasiklerden, babalardan kimleri dinlersin?

Müslüm Gürses ve Azer Bülbül’ü kendi abilerimmiş gibi seviyorum, dinliyorum, hastayız.