Selcan Aydın: Herkes haklı olmayı seçer

photo-4

“Yirmi5” isimli kitabını yayınlayan Selcan Aydın’la  konuştuk.

Kitabın ana temasını babandan ayrılışın oluşturuyor. Peki babanla şu an aran nasıl? Onunla görüşüyor musunuz?

Yılda bir kez, o da gelirse.

Kitapta hayatına giren erkekleri onlara takma isimler vererek anlatıyorsun. Kitabı,  “Yirmi5” de yer alan erkekler okudular mı? Tepkileri ne oldu?

Okuyup okumadıklarını bilmiyorum keza okusalar da düşüncelerini benimle paylaşabilecekleri bir iletişimim yok.

Kitapta beni en çok şaşırtan şey Gocuk’a yaptığın haksızlığı kabullenmen oldu. Kadınlar biten ilişkilerinde hep haksızlığa uğrayan taraf olduklarını söylerler. Sen bunu yapmamışsın samimiyetin takdire şayan. Peki bir kadın olarak sen “biten aşklarda kadınların hep kendilerini haklı görmesini” nasıl değerlendiriyorsun?

Ben kendime karşı çok dürüst ve objektif davranmaya/yaşamaya çalışıyorum. Kişinin kendini haklı görmesinin cinsiyetle alakası olduğunu sanmıyorum. Bir ilişkiyi ya da durumu iki ayrı kişiden dinlediğinizde ikisi de haklıdır. Haklı olmayı seçer herkes. Gocuk’a haksızlık ettim, bu konuda haklıyım mesela ben de J

Hayatının dönüm noktası olmuş yerlerde müzikte var. Kitabını tek bir şarkıyla özetlemeni istesem hangi şarkıyı seçersin?

Yeni Türkü – Veda.

 

Kitapta Yirmibeş yıllık hayatını anlatıyorsun. Peki bunun devamı gelecek mi?

Bir sonraki kitabım için (Eylül’de çıkarmayı planlıyoruz) başka bir şey var kafamda ama sonrası için bir Falanca Hikayeler’den YİRMİ8 neden olmasın?