PG WEAR: Futbolun kendisinden ziyade taraftarlarla ilgiliyiz

realization_en

PG Wear, sokak ve taraftar kültürünü yansıtan bir marka. T-shirt, mont, sweatshirt, bere  ne ararsanız var bu adamların ürünleri arasında. Polonya çıkışlı Pg wear’ın ürünleri internet üzerinden satın alabiliyorsunuz. Arada süper indirimler oluyor. Sitelerini sık sık ziyaret etmenizi öneririm.

Pg Wear tam son bahar tasarımlarını satışa sunmuşken bende firmanın esas adamı Marcin’e Pg Wear ile ilgili sorular sordum.

PG Wear ne zamandan beri var?

On yıldır var. PG Wear’a  2006 yılında başladık.

ultras_till_i_die_3

Ürünlerinizde çeşit bol. Sizin için kaç tasarımcı çalışıyor?

Tasarım konusunda 10-12 kadar insanla işbirliği yapıyoruz.  Yarısı Polonya’dan; ama diğer ülkelerden tasarımcılarlada  çalışıyoruz. Bizim için sıklıkla tasarım yapan iki favori tasarımcımız var.

Sonbahar kreasyonunuzda konseptiniz meşale. Bu konsepti neye göre belirlediniz?

Stadyumlarda meşaleyi yasaklamanın adil olmadığını düşünüyoruz. Bu slogan Avrupa’da popülerdir. Ama biz daha da  popüler olmasını istiyoruz. Biz taraftarların hakları için savaşmasının çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Futbolun kendisinden ziyade taraftarlarla daha çok ilgiliyiz

1Peki sen hangi takımı tutuyorsun? Türk futbol takımları hakkında bilgin var mı?

Polonya’nın kuzeydoğusundaki Jagiellonia Bialystok’u  destekliyoruz. Futbol hakkında çok bilgim yok; futbolun kendisinden ziyade taraftarlarla daha çok ilgiliyiz. Türkiye’de taraftarların takımlarına çok destek verdiğini biliyorum,  birkaç taraftar grubundan haberdarım.

Websitenize ne zaman baksam yeni ürünler görüyorum. Bunları tasarlamak,  bastırmak hem çok zaman gerektiriyor hemde para. PG Wear haricinde bir işin var mı?

Evet, yeni bir ürün yaratmak çok zaman alıyor. Önce dizaynı yaratmak, yeni ürün hakkındaki bütün detaylara karar vermek zorundayız. Sonrasında  üretim sürecine başlıyoruz. Ürün hazır olduğunda, fotoğraf çekimlerine ve fotoğrafların düzenlenmesine, vs. başlarız. Fikirden, ürünün son haline kadar uzun bir yol var. PGWEAR benim hobim ve işim; başka bir yerde çalışmıyorum. Açık konuşmak gerekirse meşgul biriyim, nerdeyse bütün günümü işte geçiriyorum.  Şüphesiz yaptığım şeyi seviyorum.

Peki en çok ilgi gören ürünleriniz hangileri?

Against modern football , Pyro is not a crime, football is my religion, bunlar gerçekten popüler, fanzinlerde bu tişörtleri giyen elemanlar görmek çok güzel oluyor hakikaten.

http://www.pgwear.net/