Ne Demek Whatsapp Durumun ‘ MÜSAİT ‘ Kadın !!!

whatsapp_logo

Türkçe Sözlük’te “müsait” kelimesinin “Flört etmeye hazır olan, kolayca flört edebilen (kadın)” olarak tanımlanması kadınların(!) tepkisini çekti.

Kadınlar isyanda !

Sensin flörtöz TDK !

Çünkü ben ‘ müsait ‘ kelimesini  nezaket için kullanıyorum.

Çünkü ben ‘ müsaitim ‘ derken flört etmeye hazır olduğumu değil, yalnızca ‘ müsait ‘ olduğumu belirtiyorum.

Çünkü ben ‘ Şoför Bey, müsait bir yerde inebilir miyim? ‘ derken kimseyle flört etmeye çalışmıyorum, anneannemden, annemden öğrendiğim terbiyeyle müsait bir yerde inmek istediğimi belirtiyorum. TDK’ nın tanımınaa göre ise ‘ Soför bey müsait bir yerde durur musunuz, flört edesim geldi. ‘ demek istiyorum.

Sahi son zamanlarda ne kadar çok canımızı sıkıyorlar. Biz değil miydik kadın cinayetleri için ( bakın cinsiyet belirtiyorum, erkekler tarafından öldürülen kadınlar için ) cinsiyet ayırt etmeksizin sokaklara dökülen. Bu yaşananlar bize ne zaman sindirildi ve ‘ flört etmeye hazır kadın birey ‘ olarak TDK sayfalarında yerimizi aldık.

Kadınların mini etek giyince, makyaj yapınca, gece dışarı yalnız çıkınca, dolmuşta son yolcu olarak kalınca, erkeklerle göz göze gelince, saçı sarı olunca, teni esmer olunca, tayt giyince, yalnız yaşayınca, başı türbanlı olunca, erkek arkadaşı olunca, çarşaf giyince, iyi günler – iyi akşamlar deyince  müsait olduğunu düşünen zihniyetin ürünüdür yapılan tanım.

Ne münasebet Sayın TDK, ne münasebet !

Hiç kimse kusura bakmasın, haklı isyanını etek giyerek gösteren güzel adamlar var bu ülkede. Dolmuşlarının camına ‘ yolcularımız bizim namusumuzdur ‘ yazan insanlar. Kadınları tek bir kelimeyle hedef kılmaya hiç kimsenin gücü yetmeyecektir. Bu ülke de devrimi kadınlar yapacak sizin sayenizde.

 Büşra Öklük