İstanbul Kahve Festivali’ni kaçırmayın

icf-2015-galeri-v2-10-1024x682

Bu yıl KüçükÇiftlik Park’ta üçüncüsü düzenlenen İstanbul Kahve Festivali’nin bugün son günü.  Eğer henüz gitmediyseniz KüçükÇiftlik Park’a mutlaka uğrayın, pişman olmayacaksınız…

Kahveseverler pek çok semtte artık damak tatlarına uygun butik ve kaliteli kahve dükkânlarına yoğun ilgi gösteriyorlar. Hazır kahve zincirleri onları kesmiyor artık. Türkiye’de kahveye olan ilgi istikrarlı bir şekilde büyüyor. Hal böyleyken bu sene üçüncüsü düzenlenen İstanbul Kahve Festivali de her yıl üzerine koyarak ilerliyor, etki alanı daha da genişliyor. Geçtiğimiz perşembe günü başlayan etkinlik bugün sona erecek. Eğer kahveyle ilgiliyseniz, İstanbul’da yaşıyorsanız KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleşen bu etkinliğin son gününü kaçırmamanızı öneririz. Bu sene üçüncü yılını kutlayan festivalde pek çok kahve markası tüketicilere ürünlerini deneyimleme imkânı sunuyor. Festivalde, kahve kültürüne dair atölye çalışmalarına katılabilir, kahve sektörüne hâkim insanlara merak ettiklerinizi sorabilirsiniz. Beğendiğiniz kahveleri ya da hediyelik eşyaları satın alabilirsiniz.

 

SUYUNUZU YANINIZA ALIN

Çok sayıda kahve markasının ürününü deneyimleme imkânınız olacağı için etkinliğe aç karnına gitmeyin, çok fazla kahve midenizi rahatsız edebilir. Ayrıca etkinlik alanında su temin edebileceğiniz çok fazla nokta yok. Suyunuzu yanınıza alın, birbirinden farklı kahveleri tatmadan önce bir yudum su içmek kahve aromalarını hissetmeniz açısından size yardımcı olacak, tat duyunuzu taze tutacaktır. Etkinlik açık alanda yapıldığı içinyağmur ihtimalini de göz önünde bulundurup yanınıza ince bir mont almayı da ihmal etmeyin.

 

icf-2015-galeri-v2-296

 

 

MUTLAKA UĞRAYIN 

Kahve festivalinde misafirlere 5 duyuda çikolata tadımı yaptıran Lindt’in standına uğrayıp acı biberli çikolatasını tatmanızı öneririz. Ve eğer yorulduysanız tadacağınız birçok kahve çeşidine çok iyi bir eşlikçi olan karamelize tarçınlı Lotus Biscoff’un standında kahvenizle birlikte Lotus’u tadabilirsiniz. “Kahve festivali iyi, güzel, hoş ama ben Türk kahvesinden vazgeçmem” diyorsanız. Kurukahveci Mehmet Efendi’nin standına da uğrayıp bol köpüklü bir Türk kahvesi içebilir ya da Selamlique’ın tarçınlı, damla sakızlı ve kakuleli Türk kahvesi çeşitlerini deneyebilirsiniz.

 

Ali Mert Alan