Gelişine duygular, akışına düşünceler: En Prezentabl dileklerimle

GRK_7288

Herkes kendisine oynayacak bir oyuncak ararken ben kendi  hayatımla oynuyorum.

Her fırsatta “Büyüklerim en iyisini bilir” diyen insanlar var ya  onlara şunu  sormak istiyorum Herşeyi bilen büyükleriniz hadlerini neden bilmiyorlar?

Ölünce bir kaç metre kefene sarılıp  tabutla beraber  gömülüyorsunuz. Koltuklarına aşık olan insanlar için üzgünüm. Sizi koltuklarınızı birlikte gömmeyecekler.  Buna kendinizi alıştırın. Ya da çok üzmeyin kendiniz belki bir sonraki hayatınızda dünyaya koltuk olarak gelirsiniz. Bende size ayaklarımı dayarım.

“Ben sana hiç yalan söyledim mi?” diyen insanlara söyledikleri yalanları hatırlatmaktan bıktıysanız onlara balık yağı alın. Hafızaya iyi geliyor. Unutkanlığı engelliyor.

Ne birinize baş tacı olmak istiyorum. Ne de diğerinize göt kılı.

İnsanlar sevmeyi değil. Sevdikleri şeyi unutmayı seviyorlar.

Lafa gelince herkes kan istiyor. Gelin yanıma gelin de  şah damarımı boynunuza asayım. Gerçekte sizleri kan tutmazsa tabii ki.

Piyango bileti alınca amorti çıkıyor. Söz konusu hayal kırıklığı ise büyük ikramiye herkesi buluyor. Bilet almaya gerek yok. Hergün şanslı gününüzdesiniz.

Sevgili prezentabl dostlarım  alışveriş merkezlerinde yediğiniz öğlen yemeklerinde sodexo hesabı yaparak geçiyor günleriniz. Bunca sertifika, kendinize yatırım, vize ve final sınavlarıyla geçen gençliğiniz bugünler için miydi?

Ali Mert Alan