Adam Adama: Kirli çamaşırlarımızı ortaya döküyoruz

Adam adama, Üç tane adamın sohbet etmesi ve bunu kaydedip internette yayınlamasıyla ortaya çıktı. Sonrasında Adil Çelebi, Aras Öztürk Çolak ve Gürkan Gürel’den oluşan ekip aynı formatı televizyona taşıdılar. Her Cumartesi 23:45’te Fog TV’de ekrandalar. Ben onları ne kadar anlatsam az. Eğer onları henüz izlemediyseniz röportajın altındaki videoya tıklayın ve sonra Fog TV’deki programlarını izleyin.

 

Adil Çelebi, Aras Öztürk Çolak ve Gürkan Gürel adam adama isimli programda Fog Tv’de ekranlarında geyik dozu yüksek erkek muhabbeti yapıyorlar. Üçlünün nasıl bir araya geldiğini, aldıkları tepkileri, ettikleri küfürleri konuştuk. Adam adama triosundan canım kardeşim Aras Öztürk Çolak sorularımı yanıtladı.

Aras Öztürk Çolak, Adil Çelebi ve Gürkan Gürel üçlüsü nasıl biraraya geldi?

Gürkan’la Adil  mahalleden çocukluk arkadaşı, ben de Adil’le nereden baksan bi  8-10 senelik arkadaşlığımız var. Artık kader mi deriz, kozmos mu deriz ne denirse bizi bir şekilde birleştirdi.

İnternet üzerinden içerisinde bol geyik ve küfür barındıran bir program yapma fikri nasıl ortaya çıktı?

Gürkan’ın fikriydi, kendisinin tabiriyle kadınlarla dolu bir dünyada büyüdüğü için hasret kalmış erkek muhabbetine, asıl çıkış amacı buydu. Diğer bir etkende   zaten böyle geyikleri her daim yapıyoruz ve hemen hemen bütün erkeklerde yapıyor, o zaman gizli saklı kalmasın dökelim ortaya kirli çamaşırlarımızı. Öylesine başlayan bu geyik hali, proje halini aldı, izlendi, tv kanalına satıldı, aldı başını gitti yani.

Adam adama’da kötü şeyler neden hep Adil’in başına geliyor?

Kadronun lokomotifi Adil, çünkü herşeye inanıyor.  Onun önüne her programda varsayım sunuyoruz.  Adil’de  kendini kaptırıyor, gerçekten başına gelmiş gibi cevaplıyor. İnsanlar rol yaptığını filan düşünüyor ama biz zaten Adil’in böyle bir komik yanını bildiğimiz için yıllardır, onun üzerine oynuyoruz. Ben ya da Gürkan’ın üzerine Adil geldiği zaman aynı etkiyi alamayız, ki alamıyoruz da zaten. O yüzden olayın yürümesi için kurbanımız Adil.

adam adama

Programda konuştuğunuz konu başlıkları nasıl ortaya çıkıyor?

Gündelik hayatta karşılaştığımız şeyler, kendi aramızda konuştuğumuz  olaylar ya da ne bileyim internetten, televizyondan bize komik ya da garip gelen şeyleri alıyoruz. Zaten konuyu genellikle Gürkan belirliyor, bana başlığı söylüyor ki zaten sadece konunun başlığı var, içeriğini programda doğaçlama ve Adil’in kendini, kendi elleriyle hazin sona getirmesine bırakıyoruz.

Çektiğiniz videoları ve Fog Tv’de yayınlanan programı aileleriniz seyrediyor mu? Onlar Adam Adama’yı nasıl buluyorlar? Beğeniyorlar mı?

Ebeveynlerim izlemiyor ama ablam, abim vs. izliyor, çok da hoşlarına gittiğini söylüyorlar. Artık gerçekten hoşlarına mı gidiyor yoksa “aman çocuğun hevesini kırmayalım” diye mi düşünüyorlar bilmiyorum. Ama anne babalar izlemiyor, izleseler de hoşlarına gitmeyeceği aşikar zaten. Tanımadığımız kişilerden gelen tepkiler çok enteresan, biz hep başımıza bir iş gelir diye tırsıyorduk ama insanlar neredeyse %100’e yakın olumlu tepki geldi, ona daha çok şaşırdık.

İnternet üzerinden yayınladığınız videolarla ilgili olarak “Çok küfür var” deniliyordu. Fog TV’deki programda haliyle küfürler bipleniyor. Bu seferde “Küfürsüz tadı çıkmıyor” diyenler var. Bu durumla alakalı olarak siz ne düşünüyorsunuz?

Adil’le ikimiz normal hayatta da oldukça küfür eden insanlarız, Gürkan o kadar değil. “Küfür dilin pasını alır” buyurmuş Neyzen Teyfik vakti zamanında, ben de bu sözü şiar edindim kendime yıllardır. Yeri ve zamanı doğru ayarlandığında elbette edilmeli, gerçi biz bazen dozajı kaçırıyoruz ama zaten hepimizin kullandığı bir şey küfür, bunu ekranda görünce şaşırmamak gerek. İnsanları memnun etmek zor tabii, maalesef ki televizyon kanalında program yapmak bunu gerektiriyor, biz de bazı fedakarlıklar yapıyoruz. Fedakarlık dediğimiz de küfür etmemek işte.

 

 

Ali Mert Alan