Twitter’a nasıl girerim ?

Twitter’a erişim yasaklandı? Bu durumda twitter’a nasıl gireceğini bilmeyenler varsa aşağıdaki satıları okumasını tavsiye ediyorum.

BİLGİSAYARDAN ERİŞİM

Öncelikle bu erişim engelini aşmak için VPN (Virtual Private Network) dediğimiz ve sizi  Türkiye değil farklı bir ülkeden giren bir kullanıcı şeklinde gösteren uygulamalar kullanılmaktadır. Bu uygulamaların kullanılması herhangi bir şekilde size ekstra bir ücret çıkartmaz. Ancak öncelikle bilgisayarınızda Google Chrome tarayıcısı yüklü olmalıdır. Bilgisayarında bu tarayıcı yüklü olmayanlar https://www.google.com.tr/intl/tr/chrome/browser/ adresinden ücretsiz olarak indirebilir.

Bu tarayıcı yüklü olanlar aşağıdaki adımları takip ederek VPN eklentisini kurabilirler.

1-    Tarayıcınız üzerinden https://chrome.google.com/webstore/detail/zenmate-for-google-chrome/fdcgdnkidjaadafnichfpabhfomcebme adresine giriniz.

2-    Açılan ekranda bu eklentiyi kurmak için sağ üstte bulunan “Ücretsiz” tuşuna basın ve kurulumu başlatın.

3-   Bu sırada açılan pencerede çıkan ekleme talebini kabul edin.

4-   Karşınıza açılacak yeni sayfada sizden mail adresinizi isteyecektir. İlgili bölüme mail adresini giriniz “Get Secure Now” yazısına tıklayın.

5-   Karşınıza bir şifre ekranı çıkacaktır. Bu şifreyi kaydedebilir ve sonrasında ihtiyaç halinde kullanabilirsiniz. Bu işlem sonrasında ekranınızın sağ üstünde bir kalkan işareti çıkar ve yeşil renge dönüşür. Bu görünüm şu anda VPN hizmetine geçtiğinizi gösterir.

6-   Artık Twitter’a problemsiz erişebilirsiniz. VPN kullanmak istemediğiniz zamanlarda yeşil simgeye tıklayarak açılan pencerenin sağ altında bulunan on-off tuşundan hizmeti kapatıp bağlantınızı normal şekilde kullanabilirsiniz.

 

TELEFONDAN ERİŞİM

Mobil cihazlarınızda aşağıda yazacağım eklentileri kurarak twitter ve tüm engelli sitelere erişim sağlanabilmektedir.  Hızlı şekilde kurabilmeniz adına aşağıda isimlerini ve uygulamalara direkt ulaşabileceğiniz linkleri de veriyorum. İster isimle aratabilir ister bu maili mobil üzerinden görüntülerken link üzerinden erişebilirsiniz.

iPhone:

Onavo Protect: https://itunes.apple.com/us/app/free-vpn-onavo-protect/id577491499?mt=8

Hotspot Shield: https://itunes.apple.com/us/app/hotspot-shield-vpn-for-iphone/id443369807?mt=8 (süreli ücretsizdir.)

Android:

Hotspot Shield: https://play.google.com/store/apps/details?id=hotspotshield.android.vpn&hl=tr (süreli ücretsiz)

Tunnel Bear: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tunnelbear.android&hl=tr

Hide Ninja: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cryptninja.vpn