by
on
under
tagged
Permalink

Türkiye usulü ilişki yaşama rehberi

filhakikat-Türkiye usulü ilişki yaşama rehberi

Memleketimize has, sağlıklı bir biçimde zamana yayarak geliştirilmesi, beslenmesi ve büyütülmesi gereken bir ilişkinin adım adım, hoyratca nasıl sikip atılabileceğinin püf noktalarını Angutyus sizin için yazdı.

Dayatmalar, ayıplamalar, dışlanmışlıklar, kurallar ile büyümüş, kendilerine dayatılan doğrular ile kafası çorbaya dönmüş iki yetişkin insanın, ilişkilerini sikip atabilmeleri için en önemli püf nokta;

Üçüncü şahıslar;

ilişkilerinizde her zaman bir üçüncü şahıs söz sahibi olmalıdır. Kanka/dost/anne/baba gibi, zamanı geldiğinde sizin adınıza karar verebilmeli. Her kafanız karıştığında, götünüz dolaştığında, birlikte yürüttüğünüz ya da yürüymeye çalıştığınız ilişkiyi mutlaka danışmalısınız. Akıl istemelesiniz. Fikir danışmalısınız. Sorunlarınızı, beklentilerini kesinlikle karşınızda ki, bir hayatı paylaşmak istediğiniz insan ile halletmeye kalkmayın. Gerçekleriniz ile yüzleşmektense, arkadaşınıza/kankinize/ananıza sorun.

Geçmişe takılın

Hataları, sevapları, yaşadıkları her zaman aklınızı bir köşesinde dursun.. Herhangi bir çatırdamada, size yapılan bir haksızlıkta mutlaka suratına vurun. en olmadık zamanlarda ve en olmadık mekanlarda yapın ki yüreğiniz soğusun. Kavga demek: bizim lugatımızda, bel altı vurmak demektir. Canını acıtabildiğiniz kadar acıtın. rahatlarsınız.

Geleceğe takılın

Hayatınızda her zaman yer eden üçüncü şahısların, ilişkinizde ki yeri her zaman önemlidir. Onların mutluluğu ve sizin üzerinizde olan planları, göz ardı etmeyin. Çok delikanlı olduğunuz için, kendi kurallarınızı ve karşınızda ki insanın sizden ve birlikteliğinizden beklentilerini ikinci plana atın. Gelecek ile ilgili durmadan planlar kurun.

Kurallarınızı çiğneyin

Sizi siz yapan değerleri, karşınızda ki insan için çiğneyin. Dik durmayın, omurganızın üzerinde. kurallarınızı, sınırlarınızı, değerlerinizi bir bir sikin. kendinize saygınız kalmasın. “Bu ilişkiyi ayakta tutmak adına, elimden geleni yapıyorum” diyerek kendinizi avutun. Kendinize olan saygınızı yitirin ki, karşınızda sizi sömürmek ile ego tatmini yapan, kişinin egolarını okşayın.

Yalama olmuş bir ilişkiyi takıntı yapın

Geçmişde ki hatalarınızı, hastalıklı ilşkilerden aldığınız yaraları hep taşıyın. Asla ileride, yaşayacağınız sağlıklı bir ilişki için tecrübeye çevirmeye çalışmayın. Hep kendinizi kandırın, kendinize yalanlar söyleyin ve bu yalanlar ile yaşamaya alışın. Bu çok önemli.

Birlikte yaşadığınız anların tadını çıkarmayın

Keyif almayın ve keyif vermeyin. Birlikte olduğunuz her dakikayı iyice sikin. Her buluşmaya, meydan muharebesine çıkar gibi hazırlanın, laf sokun, yüzüne çarpın, yıpratın.

Örnekler gösterin

Falanca çiftin birlikteliklerini sokun gözüne. Falancanın kız ya da erkek arkadaşının, nasıl erdemli ve olgun olduğundan bahsedin. Onları örnek almanız gerektiğini, hem kendi kafanıza, hem de karşınazdakinin kafasına mutlaka sokun. Başkalarının kurallarını dayatın birbirinize.

Yargılayın

Kolay değil, siz bu ilişkiyi ayakta tutmak adına, nelerden vazgeçtiniz. Kendinize göre her zaman haklısınız. elindeki bu kozu her zaman kullanın.

Sizi anlamasını bekleyin

İşi ne? madem sizi seviyor ve sizinle birlikte olmak istiyor sizin o beyin kıvrımlarınızdan geçen her beklentiyi bilmeli. Umutsuzluklarınıza çare olmalı. Sorularınızı, siz sormadan cevaplar bulmalı.
olmadı. Durmadan kendinizi anlatın ki sizi iyi tanısın, ona göre yönlendirsin geleceğinizi. Beklentilerinizi mutlaka bilsin.

İkici bir şansınız olduğunu bilin

Kaybetme korkunuz olmasın. Nasıl olsa, affeder. Her zaman ikinci bir şans isteyin. Her zaman ikinci bir şans verin.

Kendinize ait mahreminiz olmasın

tüm değerlerinizi önüne serin. kullansın doya doya.

Angutyus