Tabii Tool büyük gruptur, şahanedir

246593

En son 2006 senesinde çıkan 10.000 Days’i takiben herhangi bir albüm yayınlamayan Tool şahsi kanaatimce artık bişey yapmasa daha güzel olmaz mı? 10.000 Days’in albüm kartonetinde isminin yer almamasına ayar olan bir grafikerin açtığı ve senelerce süren dava Tool lehine ancak sonuçlanabildi. Şimdi buraya kadar güzel.. ama adama sorarlar; bi davanın müzikal kariyerlerinin sonunu getireceğini düşündüklerinden mi yoksa “biraz daha uyusam” diye alarmı ileri alan öğrenci tembelliğiyle mi dersiniz 9 senede herhangi bi şekilde üretim gerçekleştirmeyip soğuk fırından sıcak ekmek yemeyi sürdüren Tool bu sene stüdyoya girmiş.. Kusura bakmasınlar hayırlı olsuna gidemedik.

Açık konuşalım; arayı bu kadar açtıktan sonra ne yapsalar zaten otomatik beğenmeyeceğiz ve geçmiş albümleriyle karşılaştırıp acımasızca eleştireceğiz. En güzeli bu işi bıraktık herkese iyi günler deyip dükkanı kapatmaları bence.. Maynard James Keenan’ın ek işi var zaten biliyorsunuz,bağlar bahçeler şarap fabrikaları, restoranları var.. Türkiye’ye de bundan sonra gelmezler,en düşük profil eski grupların bile bırakın stadyum salon dolduramadığı günümüzde hiçbir sponsor bu adamlara güvenmez. Dolayısıyla eski albümleri güzeldir Tool büyüktür ama o kadarla kalsın.. Büyük bi laf edeceğim kusura bakmayın; Pink Floyd’un yeni albümünü baştan 2.kez dinleyen kaç kişi var güzel dünyamızda?

Gregor Noir

One comment to “Tabii Tool büyük gruptur, şahanedir”
One comment to “Tabii Tool büyük gruptur, şahanedir”
  1. Yeni albümü çıkacak dendi grupbelemanları tarafından hatta şarkılsr bile kaydediliyor bitti dediler maynard yalanladı ne iş anlamadım ölmeden bir albümü daha dinleyenilecek miyiz merak ediyorum

Comments are closed.