Ortaya Karışık

Soslu döner, dolgun dudaklar, güzel tasarımlar ve keyifli bir mekan kısacası ortaya karışık

 

FrangoFrango

Son zamanlarda memlekette bir kasap köfte ve kasap döner çılgınlığı yaşanıyor. Bilmesek bu ikili yeni icat edildi sanacağız. Bir de  soslu döner hadisesi var. Kötü mü? Hayır. Soslu döner konusunda gençlerin  kurduğu Frango bu konuda  başarılı bir yer. Mecidiyeköy’de hizmet veren mekan tahin, barbekü, Antakya, cacık, sarımsak ve acı olmak üzere altı farklı sos seçeneğiyle döneri  sunuyor. Tabii ki dönerinizi sosla yemek zorunda değilsiniz, sossuz döner isteyenleri dükkandan kovmuyorlar. Ama etleri biraz kuru, sosla daha lezzetli hale geliyor.  Mekanla ilgili tek sorun kızartma kokusu. Havalandırmaya bir çözüm bulmaları gerekiyor. Hiç kimse yemek için Frango’ya gidip öğleden sonrası  kızartma kokarak ofise geri dönmek ya da  toplantıya girmek istemez.

 

dDolgun dudaklar

Gün içerisinde mail kutuma sayısız basın bülteni düşüyor. İlgimi çekmeyenleri siliyorum. Bazılarını da ilgimi çekmemesine  rağmen tekrar tekrar okuyorum.  “Mezuniyet öncesi 15 dakikada dudaklarınızı dolgunlaştırın”  başlığıyla gelen bültende olduğu gibi. Özetlemek gerekirse bülten kızlara “Sadece saçlarınızla ve giyisinizle değil dolgun dudaklarınız ve kırmızı rujunuzla da dikkat çekmek, insanları kendinize hayran bırakmak istiyorsanız sizi bu tarafa doğru alalım” diyor. Kızlar bu fırsatı kaçırmayın derim. Dudak dolgunlaştırma işleminin ardından dudaklarınızı büzerek sayısız selfie çekebilir, pozdan poza girebilirsiniz. Hem belki mezuniyet sonrası iş başvurularınızda CV’nize de bu fotoğrafları koyabilirsiniz.

 

İstisna Tatlar1

 

Tat istisna sohbet müstesna

Moda semti maalesef moda oldu. Maalesef diyorum çünkü semtin sakin ve sessiz halini Kadıköylüler gibi bende çok seviyorum. Ama çok şükür ki semt henüz bu özelliklerini yitirmiş değil. Moda’da güzel tatlılar için bir yere gitmek istiyorsanız uğramanız gereken bir yer var: İstisna Tatlar. Kibrit kutusu kadar olan  işletmede  ister çay için, isterseniz de kendinize mönüden  ev yapımı tatlılardan seçin. Soluk almak, kitap okumak ya da sohbet etmek için ideal bir yer.  Buranın sahibi Uğur Uçaker  sadece bir işletmeci değil, gönül adamı ve gönüllü psikolog. O, konuşmaya başladı mı saatlerce dinleyesiniz geliyor.

 

 

 

 

locomotees2Genç tasarımcılardan harika tshirtler

Kışlıkları naftalinleyip kaldırdığımza göre yazlıklara yer açabiliriz. Herkesin üzerinde göremeyeceğiniz, özgün tasarımlara sahip tshirtler arıyorsanız Locomotees’e bakın derim. Yerli ve yabancı çizerlerin tasarımlarından oluşturdukları ürünleri meraklılarıyla buluşturan marka yaratıcı tshirtlere imza atıyor. Özellikle Bluesbrothers ve Latif tasarımları harika olmuş. Markanın ürünlerini http://locomotees.com adresinden sipariş verebiliyorsunuz.

 Ali Mert Alan