Komplike Dergi’yi okuyun

“Ayrıştırmadan, ötekileştirmeden, tamamlayıcı ve aydınlatıcı bir üslup benimsiyor, yazınsal söylemlerin dışındaki tüm diğer konu başlıklarında mutlak bir biçimde kişisel yorumların en aza indirgenmiş bir şekilde yayına hazırlanmasını doğru buluyor, konuya dair yaklaşımların etik, verilen bilgilerin kesin, araştırmaların keskin veriler ile nemalanmasını ve içerik üretiminin tamamlanması hedefliyoruz!” ibaresi altında, bilgileri ayrıştırarak sorunu oluşturan ögeleri göz önüne almakta, analitik çalışmalar ışığında sonuca varmak için yürütülen sistematik düşünme tarzını savunmakta olduğunu belirten Komplike Dergi yayın hayatına bir süre önce başlamıştı.

“Düşünsel alışverişin, bilginin, yorumun gücünü önemseyerek, düşünce tarzını öğrenilir kılmayı hedeflemekte ve bu çerçevede de gelişmeye, geliştikçe de geliştirme” fikri ile yola koyulan gazeteci – yazar Güney Güneyan’ın kuruculuğu ve genel yayın yönetmenliğini üstlendiği dergide, her biri alanında başarılı isimlerin yanı sıra genç yazarlara da kadrosunda fırsat veriyor.

Komplike Dergi’ni çatısı altında bir araya gelen nitelikli edebiyatçı, müzisyen, araştırmacılar, akademisyen ve gazetecilerden bazıları ise şöyle; Burak Bayülgen, Candan Badem, Erdem Topsakal, Gizem Eren Sütçüoğlu, Göktuğ Canbaba, Gülsüm Kav, Güney Marlen, Gülten Taranç, Hasan Ozan, İhsan Güvercin, Josef Kılçıksız, Kerem Karadağ, Meltem Arıkan, Murat S. Dural, Mürsel Oğulcan Ava, Murat Ata, Sevan Nişanyan, Tuğberk Sev, Timur B. Davletov ve daha bir çok isim!

Yazarları ile sürdürülebilir bir etkileşim yakalayarak düzenli büyüme amacında olan Komplike Dergi’nin bu ilişkilerini geliştirmek adına bir araya getirdiği yüzden fazla genç ve nitelikli bir ekibi bulunuyor. Yakın zamanda matbu olarak da yayına geçebileceği ve tüm portallardan erişim sağlanabilinecek mobil uygulama yayınlamayı planlayan Komplike Dergi, 2018 yılının üçüncü çeyreğinde Türkiye’nin her noktasında olmayı hedefliyor.

http://komplikedergi.com/