Huzurlarınızda Mr. ‘President’

foto 2

İsmi her ne kadar ‘President’ olsa da, bu dünyanın ‘başkanı’ olduğu anlamına gelmiyor. Ancak biz insanoğluna yeryüzünün ‘en zavallı varlıkları’ olduğumuzu hatırlatmaya yetiyor.

Twitter, belki de bugüne kadar yaratılmış en verimli ya da verimli kullanılmaya en müsait sosyal medya aracı. Ve (bence) bu özelliği nedeniyle, kafamızı dağıtabilmemiz için her türlü keyifli içeriği, paylaşımı ayağımıza getiriyor.

Yukarıda ağzımın suları akarak anlattığım böyle içeriğe, dağılan konsantrasyonu toparlamak için Twitter’da gezinirken rastlıyorum. Takip ettiğim Daily Mail gazetesinin Twitter hesabından devasa bir ağaç ile ilgili görselleri içeren bir haber paylaşılıyor. Tıklıyorum…

Mr. ‘President’… ABD’nin Nevada eyaletinde Sequio Ulusal Parkı’ndan tüm heybeti ile gökyüzüne uzanıyor. Evet, 74 metrelik boyu ile dünyanın en uzun ağacı değil belki de ancak 3 bin 200 yıllık yaşı ve beraberinde yaşadığı 2 milyon yaprak ile kesinlikle ve “adeta” büyüleyici bir organizma.

National Geographic ekibi “President”ı üzerindeki çalışmalara katılıyor ve ortaya “President”ın heybetini, görkemini bir kez daha gözler önüne seren bu video çıkıyor:

Doğanın gücüne hayran olmamak elde değil…

Kağan Konçakkagan.koncak@gmail.com