Home of Scents

1C4A8811

Türkiye’de son yıllarda parfüm, cilt, saç bakımı ve ev kozmetiği üzerine niş markaların sayısında ciddi bir artış var. Bu markaları belirli noktalarda bulabilmek mümkün ama hepsini bir yerde bulabileceğiniz tek bir adres var. O da kısa bir süre önce Nişantaşı’nda açılan Türkiye’nin ilk niş kozmetik mağazası ‘Home Of Scents’… 

Geçtiğimiz hafta görkemli bir lansman gerçekleştiren mekânla ilgili magazinsel haberleri gazetelerin cemiyet sayfalarında görmüş olabilirsiniz. Gerçekten de açılışta büyük bir kalabalık vardı. Elinden akıllı telefonlarını düşürmeyen, satın aldıkları ürünlerinin torbalarıyla kalabalığı yarmaya çalışarak çıkışa doğru yönelenler, magazincilere poz veren ünlüler…  Ama bizim konumuz magazinsel ünlüler değil, ünlü parfümörler… Ki bu konuda mekân o gece oldukça bereketliydi. Dünyaca ünlü, sektörde saygın isimlerde o gece oradaydılar. Tizana Terenzi markasının arkasındaki isim olan geçtiğimiz yıl sonu parfümseverlerin ilgisine sunduğu ‘Luna’ isimli parfüm serisiyle fazlasıyla ilgi çeken Paolo Terenzi, davetliler arasındaydı. Herkesle sohbet edip bol bol fotoğraf çektirdi. Geçtiğimiz sene büyük sükse yapan Fransız niş parfüm markası Atelier des Ors’un yetkilisi Jean-Phillipe Clermont’da insanların kendisine kokularla ilgili sorular sormasından oldukça memnundu. Şişelerinin içinde altın tozları bulunan markanın kokularını parfüm meraklılarının koklamasını öneririz. Parfümlere dair merak ettikleriniz mağazadaki çalışanlara sorabilirsiniz. İşlerine son derece hâkim olan çalışanlar, size bir şey satmak için başınıza üşüşmüyor ve zorlamıyorlar.

KOZMETİK CENNETİ

Jean-Phillipe Clermont

Jean-Phillipe Clermont

 

Oldukça büyük bir kozmetik cenneti olan Home Scents’in vitrinlerine baktığımızda Tiziana Terenzi, Xerjoff, Escentric Molecules, Min NewYsork, Maison Francis Kurkdjian, Histories de Parfums, Atelier des Ors gibi prestijli parfüm markaları, ünlü cilt bakım markası Orogold dikkat çekiyor. Sohbet ettiğimiz mağaza yetkilileri niş kozmetiği yaymak istediklerini belirtiyorlar. Bu konuda insanların seçici olduklarını, daha farklı, özel ve herkeste olmayan ürünleri kullanarak fark yaratmak istediklerini bizlerle paylaşıyorlar. Ki bu konuda da yanılmıyorlar çünkü lüks kozmetik ürünlerinin tüketiminde son yıllarda ülkemizde dikkat çekici bir artış var. Bu durumda yabancı markaların Türkiye pazarı konusunda iştahlarını kabartıyor diyebiliriz. Mağazanın yetkilisi Elif Burcu Çetin, “Yabancı markaların gözünde Türkiye, niş ürünler konusunda el değmemiş bir pazar” diyor. Son yıllarda insanların niş kozmetik ürünlerine karşı ilgisinin oldukça artmasının bu durum için önemli bir etkin olduğunu da söylüyor. Eğer yolunuz Nişantaşı’ndaki Home of Scents’e düşerse mağazaya uğrayın ve kararı kendiniz verin. Mağazanın güzel ambiyansı, sayısız kaliteli parfüm ve onlarca markaya göz atın.