Holysin çıktı

Bu sayıda Bethlehem, Blaze Bayley, Pagan, Diken, Antimatter, Niklas Sundin, Gökböri, Nicole Saboune, Sigh, Summoning, Tankard ve The Sarcophagus’la konuştuk. Ayrıca Knight Errant’tan Murat Arslanoğlu grubun kuruluş döneminden günümüze geçirdiği önemli dönemleri iyisiyle kötüsüyle anlattı. Dostumuz Savaş Sungur İstanbul’da eşlik ettiği Overkill’le geçirdiği günleri kaleme aldı. Üstat Güven Erkin Erkal özlemle andığımız Asım Can Gündüz’ü yazdı. Tanju Can yeraltı efsanesi İblis Şeref’i andı. Avusturalya’daki eski dost James Anka kangurular diyarınının metal ortamını bizler için yazdı.

Kapak olarak Bethlehem’i seçtik çünkü Jürgen her albümüyle dikkatimizi çeken biri oldu. Ayrıca müziğinde kendi arzularını ön plana koyup başka bir şeyi ciddiye almadığını hissettirmesini hep takdir ettik.

Aperiyodik olarak çıkan bir fanziniz. İlk sayıdan bu yana 18 sene geçmiş, o yıllara geri dönmek ve o günleri anmak adına Holysin’le bir şeyler yapmaktan keyif alıyoruz. Bize destek olan dostlarımıza teşekkür ederiz. Heavy metal bizim için her şeyi unutmanın ve bütün her şeye rağmen kendi bildiğimiz gibi var olduğumuzu hissedebilmenin yolu. Yükler arttı, kayıplar var ama yolculuk devam ediyor. Bana, bize, hepimize yıllar yıllar önce yol açan ölümsüz Çağlan Tekil’e sevgi ve saygıyla. Boyun eğmeyenler unutulmaz!