Büyüksün Beytullah

 

Beytullah

Hayat! Bu kadar mı? Bence Değil! Birkaç sözüm var!

İzliyorum onu tribünlerden. Beytullah su ile kucaklaşıyor. Dünyayı havuzun içinde üç kez turluyor. Birinci tur zihnimizdeki engelleri kaldırıyor, bizi özgür kılıyor şekilciliğimizden. İkinci tur yüzümüze vuruyor sahip olduklarımızın kıymetini bilemeyişimizi. Utanıyorum. Üçüncü turda artık onu izleyen herkes Beytullah oluyor. Bu üçüncü turda Beytullah biliyor ona dönüşeceğimizi ve bunun heyecanı ile bir göz kırpıyor tüm izleyenlerine. Kirpiklerinden damlayan klorlu su damlacıkları bir Pazar günü neden onunla olduğumu anlatıyor bana. Bir kez daha anlıyorum ki ‘biz’ Beytullahsız bu yolda yalnızız. Kendi engellerimize takılıp kalmışız, bir adım önümüzdesin. Uzat elini Beytullah.

Bir sır paylaşmak istiyorum sizlerle. Beytullah’ın kanatları varmış. Bir tek sabırlı olanlar sabırlarının sonunda görüyormuş bu kanatları. Gördüğünüz an sırtınızda bir kaşıntı peyda oluyormuş. Tatlı tatlı mayhoş bir kaşıntı bu. Kedi gibi hissediyormuşsunuz o an kendinizi. Sanki biri sırtınızı sıvazlıyormuş gibi.Kim sıvazlıyor acaba diye dönüp bakıyormuşsunuz ki,o da ne! O kanatlardan sizlerde de var! Bir çığlık duyuyormuşsunuz o an, sizden bağımsız ama sizden, içinizden gelen. Evet, bu sizin içinizdeki ‘sen’

Siz insan olmuyormuşsunuz artık. Büyüyormuşsunuz hemde eksilerek. Eksilerek kinden, nefretten, korkudan, öfkeden. Eksiliyormuşsunuz bütünlüğe doğru yürürken. Her eksilen parça yerini bir başkasının güzelliğiyle tamamlanıyormuşsunuz. Dünyanın bu kadar kalabalık olması da meğer bu yüzden. Eksildikçe siz, her diken yerine bir mis kokulu ekinezya uzatabilsin biri diye. Eksilmenin aslında eksiklik olmadığını görüyormuşsunuz o an.

Beytullah 2

Bu arada hiç kimse önce kendi kanadını göremezmiş. İlk önce Beytullah’ın kanadını görmek gizli kuralmış. Önce ‘O’ olamayan bu melek kanatlarını anca rüyasında görürmüş. İlle de önce başkasıymış! İlle de önce senden başkası! Bunlar Beytullah’ın kanatları! Bir başkasının penceresinden baktığınızda başka pencereye uçmanızı sağlayacak onlar!

Beytullah Eroğlu, Kanada’da düzenlenen 2013 IPC Yüzme Dünya Şampiyonası‘nda kelebek ve sırtüstü stillerinde dünya dördüncüsü ve 200 metre karışık da dünya altıncısı oldu. 2011 yılındaki Avrupa Şampiyonası’nda 50 metre kelebekte altın ve 200 metre karışıkta gümüş madalya sahibi oldu.  2012 Londra Paralimpik Oyunları’nda da 7’nci olarak Türkiye’ye hep ilkleri yaşatan bir sporcu olarak adını duyurdu.

Başarılarının devamını diliyorum Beytullah!! Bu şarkı sana gelsin..

Selda Dinç