Türkan – No: 8

Türkiye’nin ilk ve tek yeni nesil kolonya parfümü. Türkan bir Cologne Du Parfumer yani “Parfümcünün Kolonyası”. Hani bir kolonya süreriz ve “ay bunun parfümü olsa keşke” deriz ya bazen; işte sesimizi duyan duygularımıza tercüman Türkan Doğrulatan yapmış ve 4 farklı koku ile parfüm hayatımıza yeni bir anlayış ve hatta vizyon getirmiş. Ortaya sıkmalara doyamayacağımız kolonyalar çıkmış. Hem kolonya gibi arındırıcı hem de parfüm kadar derin.

Baştan sona özgün. Şişeleri, anlamları, kokuları… Hem felsefe hem matematik hem duygu hem düşünce doldurmuşlar şişelere. Parfümlerin isimleri; Pisagor’un sayıları. 1,4,7,8 Efsaneler, hikayeler  bu haliyle bile oldukça ilgi çekici değil mi? Dört kokuda çok güzel ama ben bugün 8 numaralı Türkan ile tanıştırmak istiyorum sizi.

No: 8 Floraison …’Çiçekli’ anlamıma geliyor. 8 birçok efsaneye göre ‘cennete giden yolda geçilmesi gereken ‘sekiz katlı asil yolu temsil etmekteymiş. Ben onu bunu bilmem ama kokladığımda gerçekten cennet gibi kokuyor derler ya öyle hissettim. Sanki kalabalık gürültülü bir yerde zamanı  benim için durduran oradan alıp çiçekli büyük bir bahçeye ışınlayan bir iksir gibi. İçinde benim bayıldığım paçuli, müge, karabiber misk ve amber var. Ve hepsi dengeli; hiç biri birbirinin önüne geçmiyor. Cinsiyetsiz, ilginç ve güzel. Sakinleştirici rahatlatıcı bir etkisi var.

Onların Jo Malone ‘u varsa bizim de Türkan Doğrulatan’ımız var dedim içinden cidden ve son olarak sayıları  ne olursa olsun Türkan benim için 10 numara. Tanıştığıma memnun oldum Türkan evime hoş geldin.

@parfumvetutku