Parfümlerde yaz mevsimine girdik

Parfüm dünyası çok zengin ve derin. Hazır yaz mevsimi gelmişken bu zengin dünyadan size mevsime uygun birkaç parfüm önermek istedik.  

 

hermes

 

Hermes- Terre d’Hermès Eau Tres Fraiche

Hermes’in  yaklaşık on yıl önce piyasaya çıkan “Terre de Hermes” isimli kokusu parfüm dünyasında büyük ses getirdi ve  inanılmaz bir başarı yakaladı. Bu başarı da parfümü tasarlayan koku dahisi Jean-Claude Ellena’nın da payı büyük. Geçtiğimiz yıl ise Terre de Hermes’in yazlık versiyonu “Terre d’Hermès Eau Tres Fraiche” çıktı. Parfümün yazlık versiyonunda da  Jean-Claude Ellena’nın imzası var.   Eau Tres Fraiche ferah, İçerisinde barındırdığı limon ve portakal aromasıyla sıktığınızda sizi mutlu eden kaliteli bir koku.

 

 

ITALIAN-LEATHER_Landscape_1682_1189_A4_HD

 

Memo- Italian Leather

Niş parfüm evi Memo’nun parfümleri kurucuları Clara Molloy ve  John Molloy çiftinin seyahatlerinde etkilendikleri mekanlardan  esinlenerek ortaya çıkıyor. Bu parfümlerinin mottosu da “Hedef, yolculuğun kendisidir.”   “Italian Leather” 2007 yılında kurulan markanın başarılı kokularından bir tanesi. Italian Leather adından da anlaşılacağı gibi bir deri parfümü. Vanilya ve derinin ön planda olduğu tatlı, modern, kalıcılığı yüksek ve kaliteli bir koku.  Soğuk havalarda uygun bir parfüm olarak gözükse de yaz aylarında da aşırıya kaçmadan kullanabilirsiniz.

 

OJ 120ml EdeP Man (3104 x 4136)Ormonde Jayne- Ormonde Man

Ormonde Jayne kaliteli parfümler yapan bir marka.  Markanın erkek kokusu Ormonde Man’de parfüm dünyasının önemli ismi Geza Schoen’in imzası var. Ormonde Man, sıktığınızda biber ve bergamut notalarının sizi selamladığı başarılı ve zarif bir koku.  Kalıcılığı da sınıfı geçiyor. Kokunun fark edilirliği ise hiç de fena değil.  Markanın ürünlerini tanımak istiyorsanız Nişantaşı’ndaki La Deeese mağazasına uğramanızı öneririm.

 

 

nishaneNishane- Wulong Cha

Wulong Cha, ülkemizin ilk niş parfümevi Nishane’nin 16 parfümü barındıran “Extrait de Parfum”  serisinden sıcak yaz günlerine yakışan bir koku. Yeri gelmişken söyleyelim Nishane’nin yurtdışından aldığı övgüler ve gördüğü ilgi göğsümüzü kabartıyor. Umarız onlarla ilgili  güzel haberler duymaya devam ederiz…  Başta yeşil çay olmak üzere, turunçgillerle ferah ve hoş bir parfüm. 16 parfümün tümünü kapsayan Nishane’nin discovery seti de  Nishane’yle tanışmanız için güzel bir başlangıç olabilir.

 

 

ineke_d_cartonboxwhitebkgd

 

Ineke- Derring-Do

Ineke Ruhland’ın kendi adını taşıyan markası belirli bir kalitelinin üzerinde işler ortaya koyuyor.  Derring Do’da markanın pek çok parfümü gibi çiçek temalı bir koku.  Uniseks kullanıma uygun turunçgil ve manolyanın dikkat çektiği yapaylıktan uzak bir parfüm. Çok temiz ve doğal bir koku. Dering Do bu mevsime uygun size ve çevrenize ferahlık verecek kalıcılık konusunda da başarılı bir parfüm.

 

Ali Mert Alan