Parfüm dünyasının sınır tanımayanı: Commes des Garcons

parfumflash1

İçinde bulunduğunuz zamandan sizi alıp geçmişe götüren, eskiyi hatırlatan, unuttuğunuz anları yeniden canlandıran iki şey var. Bir tanesi ilk kez dinlediğiniz bir şarkı. Diğeri de koku.  Her ikisi de zamansız ve eskimeyen özelliğe sahip. Adeta ölümlülere bahşedilmiş, ölümsüz  iki güzel hediye gibi.

Farkında olmadığınız, üzerinde durmadığınız burnunuzun sadece  kendi kendine “güzelmiş” dediği parfümler aklınızda yer eder ama bunu o zaman değil yıllar sonra anlarsınız. O kokuyu tekrar aldığınızda o ilk an ki sahne, yanınızdaki insan  aklınıza gelir ve bulunduğunuz  mekan bir anda değişir. Anılarınıza gidersiniz. Sizin bile unuttuğunuz hatıralarınıza. Bunu sadece güzel bir koku yapabilir.

Malum yeni yıla çok da fazla bir süre kalmadı. Bir yakınınıza hediye olarak  parfüm alabilirsiniz. Başınızı fazla şişirmeden size kısaca iki parfümden bahsetmek istiyorum.

Commes des Garcons  parfüm dünyasında bu işi kendi kurallarıyla yapan ortaya sıradışı kokular çıkartan  orjinal  bir marka. 60’lı yılların başında bir modaevi olarak kurulan Commes des Garcons parfüm üretmeye 90’lı yılların ortasında başladı. Markanın en önemli özelliği farklı ve yaratıcı parfümler ortaya çıkarması. Yani onların ürünlerini denemeden almayın. Çünkü piyasa normlarına göre parfümler üretmiyorlar.

 

21620Comme des Garcons 2 Man:  İlk sıktığınız andan itibaren sanki son  baharda toprağa ayak basmış ve temiz havayı içinize çekmiş gibi  hissediyorsunuz. Tatlı meyveler ve baharatlar  kendisini hissettiriyor. Kimyon, muskat ve tarçın hemen dikkat çekiyor.  Parfüm ilerleyen saatlerde çok fazla değişkenlik göstermiyor kokusu  aynı çizgide ilerliyor. Yaz aylarında sıkmanız sizi ve çevrenizdeki insanları boğabilir. Ama son bahar ve kış için güzel bir parfüm.

 

 

cdg-2

 

Commes des Garcons 2:  CDG 2 Man’den önce piyasa çıkan parfüm ilk sıktığınız andan itibaren tatlı ve  ferah  kokuyor. Burnunuz bu kokuyu duyduğu an tüm vucudunuz mutluluğu hissediyor. Şekerli bir başlangıçın ardından gelen baharatlar ve çiçek aromalarını baymayan vuruculuğu dikkat çekiyor. Unisex olarak tasarlanan parfüm tatlı, şekerli kokular sevenler insanları tatmin edecek bir kaliteye sahip.

 

 

 

Markanın Black serisini de parfüm mağazalarında denemenizi öneririm. 2013 yılında görücüye çıkan Black Comme des Garçons Eau de Toilette yine içerisinde farklılık ve orjinallik barındırıyor.

 

Pis Burun