Parfüm dünyasında gelecek ilhamını geçmişten alıyor

Parfüm dünyasında trendlere dair öngörüde bulunmak zor. Çünkü kokular geçmiş, bugün ve gelecek arasında duygu dünyamıza açılan kapılardır. Parfüm dünyasında eski diye bir kavramın var olduğunu söyleyemeyiz. Çünkü kokular eskimez, onların dünyasında gelecek daima geçmişten izler taşır. Hal böyleyken bizde sizler için kadın, erkek ve uniseks olmak üzere bazı parfümler kokladık. Hangisini daha çok seversiniz, karar size ait…


 

 

MB-VIP-Club-RangeMercedes-Benz VIP Club Collection

USTA PARFÜMÖRLER YAPTI

Her ne kadar araba markalarının piyasa sundukları parfümler vasatı aşamasa da Mercedes’in “VIP CLUB” isimli serisi bu algıyı kırıyor. Bu seri için dünyanın önde gelen parfümevi Firmenich’le çalışan Mercedes, ambalajdan içeriğe kadar özel bir iş yapmış.  Beş erkek parfümünden oluşan seride her kokuda farklı parfümörün imzası var.  Alberto Morillas, Harry Fremont, Olivier Cresp, Honorine Blanc, Annie Buzantian gibi önemli isimlerin tasarladığı kokular belirttiğimiz gibi belli bir kalitenin üzerinde. Oliver Cresp’in imzasını taşıyan baharatın yoğun olduğu Infinite Spicy ve Harry Fremont’un tasarladığı Pure Woody canlı, enerjik ve yoğun havasıyla dikkat çeken parfümler. Hepsi de siz sıktıktan sonra değişkenlik gösteren ve durağanlıktan uzak kokular. “Vıp Club” serisi her tarza uygun içeriklere sahip deri, amber, baharat, meyvelerin ön planda olduğu beş farklı parfümden oluşuyor. Sınırlı sayıda üretilen ürünler kokuları ve şişe tasarımlarıyla da dikkat çekiyor.

dior homme parfume

 

Christian Dior- Dior Homme Parfum

AĞIR BAŞLI VE ÇEKİCİ

Dior markası, Dior Homme’la büyük başarı yakaladı ve sonrasında seri çeşitli parfümlerle devam etti. Dior Homme Parfum’de serinin son çıkan parfümü. Tabii ki fazlasıyla Dior Homme’ye benziyor ama bir noktada ondan ayrılıyor. O da parfümdeki deri kullanımı. Serinin ilk kokusunda olduğu gibi ruju andıran koku ve vanilya kullanımı serinin son parfümünde de mevcut. İlk sıktığınız andan itibaren etkileyici, kalıcı bir erkek parfümü. Özellikle bu seriyi beğeniyorsanız ona da bir şans vermelisiniz.

House of Sillage- Dignified

KUSURSUZ BİR MANZARA GİBİ

House of Sillage’ın ilk erkek parfümü olma özelliğini taşıyan Dignified HOS’a yakışır kalitede bir ürün. Bergamot, karanfil, gül ve kakuleden oluşan içeriğiyle odunsu, erkeksi ve tatlı bir parfüm. Ama insanın içini bayan bir tatlılıktan bahsetmiyoruz. İçeriği bir parfümden ziyade mimari bir eser gibi. Dignified’ı anlamak için kusursuz bir manzara hayal edin.

 

House of Sillage-Chevaux d’Or

TATLI PARFÜM SEVENLERE GÖRE

Nicole Mather’in yaratıcısı olduğu ve yönünü çizdiği House of Sillage’nin parfümörleri arasında iki dev isim var: Mark Buxton ve Francis Camail. Lüks parfüm dünyasının gözde markasının son ürünü Chevaux d’Or çilek, ahududu ve üç farklı gülden oluşan içeriğiyle tatlı ve çiçek kokulu parfümleri seven kadınların ilgisini fazlasıyla çekecek bir koku.

 

Xerjoff- Lua

ZARİF ÇİÇEKLER

İtalyan niş parfümevi Xerjoff kendi alanında önemli bir marka. Markanın yaratıcısı Sergio Momo’da sık sık yeni parfümlerle kokulara meraklı insanları mest eden bir adam. Shooting Starsserisinin dikkat çeken kadın parfümlerinden biri olan Lua’da gül, kavun ve iris çiçeğinin ön planda olduğu zarif bir koku. Çok yenilikçi bir koku olduğunu söyleyemeyiz, geleneksel yapıda çiçeklerin ön planda olduğu dikkat çekici bir kadın parfümü.

Tiziana Terenzi- Andromeda ve Ursa

İLHAMINI YILDIZLARDAN ALDI

İtalyan niş parfümevi Tiziana Terenzi’nin uzay, astroloji ve bilinmezlikten ilham alarak tasarladığı “Luna Collection” oldukça yeni. Cassiopea, Andromeda, Ursa, Orion , Draco isimli beş parfümden oluşan uniseks parfüm serisi ilgiyi hak ediyor. Zambak, vanilya ve Hindistan cevizinin ön planda olduğu Andromeda, ilk sıktığınızda çok sıradan koksa da kısa bir süre sonra bambaşka bir hal alıyor, güzel ve dikkat çekici bir kokuya dönüşüyor. Her serideki parfümler cinsiyetsiz olsa da Andromeda kadınlara daha çok yakışacak bir parfüm. Astrolojiden ilham alınarak ortaya çıkartılan seride parfüm şişelerinin kapaklarında yıldız haritası olduğunu ve adeta bir mücevheri andırdığını da belirtelim.

 

Olivier Durbano- Chrysolithe

BAHARAT YOLU

Olivier Durbano üretken bir parfümör. Kendi adını taşıyan niş parfümevinin son ürünü de “Chrysolithe”. Parfüm konusunda herhangi bir eğitim almamış olan Durbano’nun bu konudaki yeteneği tamamen Allah vergisi. Yaptığı parfümlerde kalite ve özgünlük var. Bu durum tatlı, baharatlı ve değişken bir yapıya sahip olan “Chrysolithe” için de geçerli. Muskat, kimyon ve zencefille açılan parfüm kısa bir süre sonra ada çayı ve tarçın notalarıyla bambaşka bir hal alıyor. Durbano’nun son ürünü klas ve özgün bir parfüm. Herkesin kullanmadığı bir parfüm arıyorsanız denemenizi öneririz.