Ekip

riot

Paylaşmak, okumak, kafa dinlemek ve kafamıza göre takılmak için buradayız.

Ali Mert Alan

İstanbul’da doğdu.Yeditepe Üniversitesi Gazetecilik Bölümünü bitirdi. Üniversite yıllarını uzun uzun sindire sindire okudu.  Lise yıllarında HolySin dergisini çıkardı. Dream, Yuxexes, Milliyet Sanat, Aktüel dergisinin gençlik eki -18, Touch İstanbul gibi dergilerde yazdı. Milliyet gazetesinin Cadde eki, Radikal gazetesinin Hayat ekinde yazdı.  Şu an Akşam gazetesinin hafta sonu eklerinde, radikal.com.tr, Time Out ve 46 Magazine’de yazıyor. Ayrıca özel bir şirkette seri katil olarak çalışıyor.

 

Altay Öktem:

Altay Öktem 1964 yılında İstanbul’da doğdu. Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. 1992 AltayOktem(foto_MehmetErte)degrade2yılında ilk şiir kitabı Eski Bir Çocuk’u çıkardı. Ardından Sukuşu (1992), Beni Yanlış Öptüler Aslında (1993), Çamur Şiir (1995), Her şey; Oda Kırbaç Ayna (1998), Sokaklar Tekin Değil (2003), Parça Tesirli (2005) ve Dört Kırıtık Opera (2009) adlı şiir kitapları yayınlandı. 2006 yılında ise toplu şiirlerinin bir bölümü Beni Yanlış Öptüler adıyla Everest Yayınları tarafından kitaplaştırıldı. 1988’de Ali Rıza Ertan, 1990’da Yaşar Nabi Nayır, 1995’te Orhon Murat Arıburnu, 2000’de ise Cemal Süreya ödüllerini aldı.  Şiirin yanı sıra Filler Çapraz Gider, Tanrı Acıkınca ve Bu Kitaptan Kimse Sağ Çıkamayacak adlı romanları da bulunan Altay Öktem, denemelerini Hayat bazen Çentiklidir, İçimde Bir Boşluk Var ve Yaram Yanlış Yerde adlı kitaplarda topladı. Aslında Saçları Siyahtı adlı bir öykü kitabı da bulunan Öktem, altkültürlerin iletişim aracı olan fanzinleri incelediği Şeytan Aletleri adlı kitabı 2000 yılında yayınladı. (2. baskı Everest Yay. 2006) Kadıköy Karg’art’ta açtığı Genel Kültürden Kenar Kültüre 101 Fanzin adlı serginin ardından aynı adlı fanzin seçkisini ve Şehrin Kötü çocukları adlı fanzin şiir antolojisini yayınladı. 2007’de Sık Rastlanan Hastalıklar Atlası adlı deneme kitabı, 2010 yılında ise, Aslında Saçları Siyahtı adlı kitabındaki öykülerle, kitaplara girmeyen öykülerini tek bir ciltte toplayan Sonsuz Sıkıntı adlı öykü toplamıyla birlikte, çocuklar için kaleme aldığı Çalılar Dünyası adlı masal kitabı yayımlandı. En son olarak, 2010 İstanbul Kültür Başkenti ve Heyamola Yayınları’nın ortak projesi içinde Anadolu Yakasının Sıfır Noktası: Bağlarbaşı adlı kitabı yazdı.

 

Hikmet Temel Akarsu: Romancı, öykücü, hiciv ve oyun yazarı Hikmet Temel Akarsu 1960 htaYılında Gümüşhane’de doğdu. Roman, öykü, deneme, makale, eleştiri, oyun ve senaryo yazarlığı da dahil olmak üzere edebiyatın hemen tüm alanlarında ürün verdi. Sadece seri romanları değil, hiciv ve eleştiri yazıları da toplumda yankı buldu. Ülkemizin zor yıllarını anlattığı romanları belleklerde hüzünlü tatlar bıraktı. Kayıp Kuşak, İstanbul Dörtlüsü ve Ölümsüz Antikite gibi roman serileri saygın yayınevlerince kitaplaştırıldı. Yazıları Varlık, Gösteri, Notos, Radikal Kitap, Cumhuriyet Kitap, Birgün Kitap, Yasak Meyve, Sıcak Nal, Roman Kahramanları gibi dergilerce yayınlandı. Bir dönem köşe yazarlığı yaptı. Öyküleri “Babalar ve Kızları” adıyla 2005 yılında İnkılap Yayınları ve Dekadans Geceleri adlıyla Varlık Yayınları tarafından 2008 Yılında yayınlandı. İlk gençlik kitabı Can Yayınları’nca 2006 yılında   “Güzelçamlı’nın Kayıp Panteri” adıyla yayınlandı. Özgürlerin Kaderi adlı tarihi romanı 2008’de Nefti Yayıncılık’tan, Nihilist (2010) ve Konstantinopolis Kapılarında(2012) adlı romanları ise Doğan Kitap’tan çıktı. Bir dönem Roman Kahramanları Dergisi’nin yayın koordinatörlüğünü yürüttü. Pen Club, Türkiye Yazarlar Sendikası  ve Mimarlar Odası üyesidir.

Emre Karacaoğlu:Varlık, Cumhuriyet Kitap, Radikal Kitap, Cinemascope, Akşamlık, Gösteri, Gerekli Şeyler, HolySin, BirGün Kitap ve Roman Kahramanları gibi mecralarda kitap/film eleştirileri ve fikir yazıları yazdı. 2005 yılından derginin yayına ara verdiği 2010 yılına kadar Yüxexes dergisinde müzik, sinema ve edebiyat üzerine her ay yazıları yayımlandı. Bu dergide yayımlanan makalelerinin kitaplaştırılmış hali “Müzikte Yabancılaşma ve Noir” ismi altında İmleç Yayınları tarafından Haziran 2011 tarihinde basıldı. Yazar Hikmet Temel Akarsu ve Yavuz Angınbaş ile birlikte hazırladıkları “Yönetmen-Müzisyen Birliktelikleri” yazı serisi Gösteri dergisinde sürmektedir. Sürekli olarak Gösteri dergisinde, Bant, Paslanmaz Kalem, Sinematografik ve Filhakikat sitelerinde yazmaktadır.

 

Dilan Bozyel: 01 Temmuz 1985 Diyarbakır doğumlu Dilan Bozyel, müzik dergilerine yazmaya başladığı dönemlerde konser/sahne kareleri çekerek başladı profesyonel fotoğraf hayatına; ardından çeşitli sanat organizasyonlarında art direktörlük yaparak piyasaya adım attı. Eğitim hayatını Londra’ da sanat yönetimi, fotoğraf ve reklam dersleri alarak tamamladı. Londra’ da yaşadığı süre boyunca piyasada aktif bir şekilde fotoğraf işlerine devam etti. Şimdilerde ise bir ayağı Türkiye’de olmak üzere yurtdışında freelancer olarak çalışmakta.

 

IMG_3299(1)Yiğit Ünsay: İstanbul’da doğdu. Eskişehir’de okudu. Bazı dergilerde yazdı, bir takım gruplarda söyledi. Dönem dönem Leguin, Lovecraft, Tolkien ve Dostoyevski olduğunu zannetti. Fanzinleri çok sevdi, haklarında tez yazdı. Para karşılığı birtakım şeyler yapıyor. Kendi kahramanlık öyküsünden kaçmaya çalışıyor.

 

 

angutyusAngutyus: “Masallar dinleyerek büyümeyen çocukların masal gibi hayatları olur” diyerek başladı yola. Kendi hikayesini internette  sözlük sitelerinde yazdı.  Yazdıkları yani kendi hayatı çok beğenildi. 2011 yılında “Bir Apaçi Masalı” isimli kitabını çıkardı. Geçtiğimiz yıl serinin “Kebab Man” isimli devam kitabını Okuyan Us Yayınevi’nden yayınlayan Angutyus, aynı zamanda OT dergisinde de yazılar yazıyor.

 

 

5Özgür Keskin: Tabiatta katı halde bulunur, yalnız yaşarım. Çorba haricindeki her  türlü besin maddesini çatalla yiyebilme yeteneğine sahibim. Doğadaki en büyük düşmanım kirpi ve yağmur yağdığında herkes, benim hep olduğu gibi…

 

 

 

IMG_2664

 

Selda Dinç: Çankırı doğumlu Selda Dinç Uluslararası ilişkiler mezunu. Henüz küçük yaşlarda iken kafiyeli konuşmayı keşfetti. Aklı ermeye başladığında bu duygu ifade etme yöntemine şiir dendiğini öğrendi ve o günden beri bazılarını sadece kendisinin anladığı şiirler yazıyor. Denemeler ve kısa hikâyeler ile hayatın kendisini birde yazarak yaşıyor. Bunun dışında özel bir şirkette Kurumsal Planlama danışmanlığı yapıyor.

 

 

 

zeynep çolakoğlu

 

Zeynep Çolakoğlu: Ege Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünde okudu. Üniversite yıllarında Acedia Black Metal Fanzinini çıkardı. Karakalem yeraltı edebiyatı dergisinde yazı dizileri hazırladı, kısa öyküler yazdı. Yüxexes dergisinin Gürültü ekinde “Symrna Kıyıları” adı altında İzmirli rock/metal gruplarının tanıtımını yaptı.Hayatı Pan Promotions ile metal müzik konserleri düzenlemekle geçti. Pan Promotions ile  Türkiye’de metal müziğin dünü, bugünü ve yarınını araştıran Bu Toprağın Metalika’cıları adında bir belgesel için çalışmalara ise halen devam etmekte. 2013 Ocak ayında Marjinal Kitap’tan metal müzikle edebiyat, mitoloji ve felsefeyi buluşturduğu Büyülü Sözlük adlı araştırma kitabı çıktı. Aynı yıl Zeplin Kitap’tan çıkan ve 99 şairin yer aldığı Kara Şiir Antolojisi adlı toplama eserde denemesiyle yer aldı

 

 

unnamedEzgi Gizem Gülümser: 25 Aralık 1990 doğumlu olan E.G.G. liseyi İzmir’de bitirdi. Liseden sonra Aydın’da Veteriner Sağlık Teknikerliği okudu. Mezun olduğu yıl İ.Ü. Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji bölümünü kazandı. 2011 yılında Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu’ndan burslu oyunculuk ve dramaturji eğitimini tamamladı. 2007-2011 arası senaryo, öykü ve sahne tekniklerini içeren bir grup eğitiminin sonuncusu buydu. 2011’de Şefin Tavsiyesi Oyuncuları adlı topluluğa kurucu ortak olarak girdi. Burada oyunculuk, ses oyunculuğu, oyun yazarlığı ve yönetmenlik yaptı. Çeşitli fanzin ve dergilerde yazdı. 2013 yılında Kara Şiir Antolojisin’e bir şiiri ile katıldı. Halen tiyatro ve yapım şirketlerinde yazar olarak çalışmakta.

Büşra Öklük: Mayıs ayında, Fatsa’da doğdu. Selçuk Üniversitesi’nin ekonomi bölümünü 1374333_10201664523485141_2096088550_nbitirdikten sonra “ben bu bölümü şimdi neden okudum” diye düşünürken, kendisini sektörün içinde buldu. Hobi olarak çeşitli dergilerde yazmaya başlayalı çok uzun zaman olmadı.  Kontrolü dışında gelişen her olayı ‘ peki ’ sakinliğinde karşılar ve sık sık, “kafam karışacağına kopsun daha iyi” der. Belinden üstü beyin olmasına rağmen beyninin %98’ini kullanmamayı tercih eder. Hafızası yok, bu yüzden harici bellek kullanıyor ve sürekli yazarak hatırlıyor.

 

 

Musa Acar: Ordu’da doğdu, Samsun’da büyüdü. Tarımla uğraştı, şu an ticaret yaparak geçimini sağlamaktadır.

Gürkan Gürel

Uğur Börüban

Kaan Koç

Kağan Konçak

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir